7 powodów, dla których systemy POS są lepsze od kas fiskalnych

Jeśli Twoja firma nadal korzysta z elektronicznej kasy fiskalnej i terminala kart kredytowych, prawdopodobnie rozważałeś już modernizację do systemu POS. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, teraz jest najlepszy czas, ponieważ systemy POS są łatwiejsze w użyciu i bardziej przystępne niż kiedykolwiek.

Czas odłożyć kasę fiskalną na bok. Korzyści płynące z systemu POS mają odzwierciedlenie we wszystkich obszarach działalności Twojej firmy, nie tylko w płatnościach.

Oto 10 powodów, dla których warto wybrać system POS

1) Zwiększona wydajność

Gdy Twoi pracownicy będą mieli odpowiednie narzędzia, firma będzie działać sprawnie. Chyba nie oczekujesz, że stolarz zbuduje dom bez młotka i gwoździ? To samo dotyczy Twojego sklepu: nie oczekuj, że Twoi pracownicy skrócą czas realizacji sprzedaży, jeśli nie dasz im odpowiednich narzędzi pracy, tj. skanera kodów kreskowych i systemu POS.

 

2) Łatwość użytkowania

Czasy technologii analogowej już dawno minęły. Dziś wszystko jest cyfrowe. Obsługa ekranu dotykowego stała się dla wielu z nas drugą naturą. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi oprogramowanie POS jest łatwe do opanowania dla każdego pracownika, co pozwala zaoszczędzić czas szkolenia i zwiększyć wydajność.

Gdy insekty uszkadzają urządzenie fiskalne: postępowanie i zalecenia

3. Rozszerzone możliwości sprzedaży i płatności

Do zalet POS należy również możliwość łatwego przyjmowania różnego rodzaju płatności. Być może będzie nawet możliwość włączenia płatności zbliżeniowych i mobilnych, takich jak Apple Pay, Android Pay czy Samsung Pay.

Ułatwienie klientom korzystania z różnych rodzajów płatności przyczynia się do zwiększenia przychodów i zadowolenia klientów. Praktyka ta staje się jeszcze ważniejsza w okresie pokowowidowym, kiedy konieczne jest dalsze unikanie dotykania powierzchni i przedmiotów.

 

4. Zwiększona dokładność

System POS z interfejsem dotykowym wyświetla wszystkie informacje o sprzedaży w bardzo intuicyjny sposób. Eliminuje ręczne wprowadzanie pozycji i cen, jak to ma miejsce w przypadku kasy fiskalnej.

 

5. Zarządzanie zasobami

W przeciwieństwie do kasy fiskalnej, technologia POS zawiera zaawansowane możliwości zarządzania zasobami. Pozwala na śledzenie drogi produktu od momentu opuszczenia magazynu do momentu, gdy trafi on do rąk klienta.

 

6. Zarządzaj swoimi pracownikami

Twoje oprogramowanie POS zminimalizuje czas spędzony na planowaniu. Nowoczesny system POS rejestruje czas i datę otwarcia i zamknięcia kasy oraz pozwala zidentyfikować, który operator dokonał transakcji lub na którym terminalu dokonano sprzedaży.

 

7. Raportowanie

Systemy POS oparte na chmurze umożliwiają dostęp do informacji w czasie rzeczywistym. Niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy nawet w podróży, możesz uzyskać wszystkie istotne raporty dotyczące Twojej firmy: sprzedaż, zyski lub wydatki. Bez względu na to, gdzie jesteś, zawsze będziesz mieć informacje, których potrzebujesz, aby podejmować decyzje w oparciu o aktualne dane.