3 czynniki, które mogą sprawić, że Twoja firma doświadczy przerwy w fakturowaniu

3 najważniejsze i najczęstsze czynniki, które każdy handlowiec musi wziąć pod uwagę, aby kasy fiskalne i obroty firmy nie doświadczały przerw w rozliczeniach:

1. Serwis techniczny

Posiadanie bezpiecznego i sprawnego serwisu technicznego urządzeń fiskalnych jest niezbędny do utrzymania rozliczeń z Państwa firmą, jak każdy sprzęt elektroniczny w każdej chwili, urządzenie fiskalne może ulec jakiejś awarii, usterce, a nawet może wymagać awaryjnego programowania ze względu na zmiany w prawie, przeprowadzki, sprzedaż nowych produktów, zmianę branży itp.

Brak wiarygodnej firmy partnerskiej może spowodować straty lub narazić Cię na ryzyko związane z ewentualnymi grzywnami i karami, które mogą doprowadzić Twoją firmę do częściowego lub trwałego zaprzestania fakturowania.

Interesująca historia wynalezienia kasy fiskalnej

2. Materiały eksploatacyjne

Obecnie jest to bardzo ważny punkt prewencyjny zmniejszający ryzyko Twojej firmy – posiadanie bezpiecznego i rzetelnego dostawcy, który pomoże Ci dostarczać niezbędne materiały eksploatacyjne do utrzymania Twojego urządzenia fiskalnego w ruchu (rolki i taśmy papierowe, itp.) zapobiegnie sytuacji, w której Twoja firma przestanie wystawiać faktury.

Jest możliwe, że w najlepszym momencie Twojej działalności konieczne jest nabycie nowych materiałów eksploatacyjnych, a kiedy wychodzisz po nie, nie dostajesz ich łatwo, konieczne jest, abyś był zapobiegliwy, nabył na przykład rolki papieru w kartonach, ale dodatkowo masz wiarygodnego dostawcę ze zdolnością dostarczania Ci niezbędnych materiałów do działania Twojego urządzenia fiskalnego, kiedy tego potrzebujesz, w przeciwnym razie możesz doświadczyć paraliżu Twojego biznesu, nie z powodu braku klientów, ale z powodu braku możliwości wystawienia faktury.

Drukarki i kasy fiskalne w atrakcyjnych cenach

3. Formalne obowiązki

Podczas otwierania sklepu handlowego konieczne jest przestrzeganie wszystkich formalnych obowiązków w rozliczeniach, które ustanawia prawo. Wielu właścicieli firm nie jest nawet świadomych tego, czego muszą przestrzegać, więc żyją ciągle praktycznie modląc się, żeby nikt tego nie nadzorował. Inni zostawiają tę pracę księgowemu i pozbywają się odpowiedzialności.

Niektóre z obowiązków, które są najczęściej naruszane:

  • Zaniechanie wykonywania corocznych przeglądów urządzenia fiskalnego.
  • Nie posiadanie przeglądarki cen, ani przeglądarki fiskalnej.
  • Niespójność w zafakturowanych produktach i zapasach.
  • Nieposiadanie książki kontroli i konserwacji urządzenia fiskalnego.

Niedopełnienie tych formalnych obowiązków albo przez niewiedzę, albo przez nie nadanie im odpowiedniej wagi, naraża na ryzyko nie tylko Twoje rozliczenia, ale stabilność Twojej firmy na ewentualne grzywny i kary.