Jak ważne są kasy fiskalne i odpowiednie fakturowanie?

Kiedy rozpoczynamy działalność gospodarczą lub kiedy chcemy ją rozpocząć, przychodzi nam do głowy wiele pytań, w zależności od naszych doświadczeń i szkoleń mogą się różnić nasze niepewności, możemy zadać sobie pytanie, jacy będą nasi dostawcy? Jak będziemy sprzedawać? Kogo będziemy zatrudniać? Skąd weźmiemy fundusze? Wśród wielu innych pytań, ale bardzo rzadko zadajemy sobie pytanie, jakich środków rozliczeniowych potrzebuję zgodnie z moim modelem biznesowym?

Wydaje się, że jest to kwestia, która nie jest dla nas ważna, dopóki nie nadejdzie czas otwarcia i nasz księgowy nie powie nam, że musimy kupić książkę faktur lub urządzenie fiskalne, a następnie biegniemy i kupujemy pierwsze urządzenie, które widzimy, aby rozpocząć działalność.

Często spotykam się z firmami, które mają wiele problemów z fakturowaniem: dublujące się procesy, z dużym trudem wystawiające fakturę z dostosowaną do tego celu drukarką fiskalną lub z komputerem, system administracyjny i fakturowanie za pomocą kasy fiskalnej. Widziałem również wiele obaw od przedsiębiorców na początku ich działalności, gdy klient prosi o fakturę do zakupu. Prawda jest taka, że jesteśmy przekonani, że przedsiębiorca lub sprzedawca musi wziąć tę kwestię pod uwagę przy określaniu swojego modelu biznesowego, ponieważ bez fakturowania po prostu nie ma biznesu.