Co zrobić, gdy skończy się pamięć w kasie fiskalnej?

Zazwyczaj przy zakupie urządzenia fiskalnego mówi się, że pamięć fiskalna urządzenia wystarcza na około 5 lub 6 lat, jednak do tej informacji prawie nie przywiązuje się wagi. W miarę upływu czasu nagle urządzenie zaczyna wskazywać, że pamięć fiskalna jest wyczerpana lub wyrzuca błąd wskazujący na tę informację.

Ale co to jest pamięć fiskalna?

Pamięć fiskalna to urządzenie do przechowywania danych, którego technologia nie pozwala na modyfikację lub usunięcie zawartych w nim zapisów oraz utrzymuje przechowywane dane bez konieczności zasilania.

Czyli jest to urządzenie, które znajduje się wewnątrz urządzenia fiskalnego, które przechowuje wszystkie dane, które są w nim zapisane i których zawartość nie może być modyfikowana.

Jeśli chcemy stwierdzić na jak długo wystarcza pamięć fiskalna – liczba ta nie jest dokładne, ponieważ pamięć kończy się w zależności od liczby raportów, Prawo stanowi, że raport musi być sporządzany za każdy dzień pracy, dlatego na koniec dnia i na zamknięcie sporządza się raport, który wyczerpuje okres użytkowania pamięci fiskalnej.

W zależności od modelu urządzenia fiskalnego, czy jest to kasa czy drukarka fiskalna, pojemność pamięci na raporty jest różna, ale zgodnie z tym, co zostało ustalone w orzeczeniu administracyjnym, minimum, jakie musi pomieścić pamięć fiskalna to 1825 raportów.

Na jakie elementy zwrócić uwagę przy zakupie kasy fiskalnej? Wielkość firmy, bezpieczeństwo

Co zrobić, gdy skończy się pamięć fiskalna?

Jeśli Twoje urządzenie fiskalne zaczyna ostrzegać, że kończy mu się pamięć fiskalna, nie martw się, jest na to rozwiązanie, wystarczy skontaktować się z serwisem w celu jej wymiany i uruchomienia nowej pamięci fiskalnej.

Większość urządzeń fiskalnych ostrzega na 90 dni przed wyczerpaniem się pamięci, więc trzeba być uważnym, jednak posiadasz już informacje o pojemności jaką powinny mieć, więc podejmij środki ostrożności zgodnie z modelem urządzenia fiskalnego, które posiadasz, ponieważ wykonanie usługi technicznej wymiany pamięci fiskalnej wiąże się z dużo wyższym kosztem niż serwis programistyczny czy serwis roczny.