Na jakie elementy zwrócić uwagę przy zakupie kasy fiskalnej? Wielkość firmy, bezpieczeństwo

Aby pomóc Ci w podjęciu najlepszej decyzji przy wyborze kasy fiskalnej, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka informacji, które powinieneś wziąć pod uwagę podczas dokonywania zakupu.

Wielkość firmy i jej potrzeby

Ważne jest, aby myśleć o przyszłości, zwłaszcza gdy stoisz na czele firmy, ponieważ Twoje plany na tę przyszłość są decydujące, z tego powodu przed podjęciem decyzji o wyborze kasy fiskalnej zastanów się nad rozwojem swojej firmy w najbliższych latach, jeśli poprzez to przemyślenie przewidujesz, że Twoja firma znacznie się rozwinie lub rozszerzy na znacznym poziomie skalę sprzedawanych przedmiotów, być może lepiej jest zainwestować większy budżet, który zaspokoi Twoje potrzeby teraźniejszości i najbliższej przyszłości.

Jeśli natomiast Twoje potrzeby operacyjne nie są tak wymagające, handlujesz mniejszymi ilościami produktów i znajdujesz się w niewielkiej przestrzeni handlowej, każda z polecanych maszyn sprawdzi się doskonale!

Co zrobić, gdy skończy się pamięć w kasie fiskalnej?

Cechy bezpieczeństwa

Każde zabezpieczenie, które można dodać do obsługi pieniędzy, zawsze będzie mile widziane. Kasa, którą wybierzesz będzie odpowiedzialna za przechowywanie Twoich dochodów w gotówce, a także cennych informacji o płatnościach elektronicznych, z tego powodu dobrze jest zrozumieć, jakie korzyści zapewniasz w kwestii bezpieczeństwa.

Szuflada blokująca zintegrowana z korpusem kasy pozwoli na dostęp do obsługi pieniędzy tylko osobom upoważnionym, wiele z nich pozwala również na ustawienie dodatkowego hasła, aby zapobiec nieautoryzowanemu użyciu urządzenia.

 

Korzyści wynikające z ewidencji zapasów

Każda firma ma inny stan magazynowy, czasami ten stan może być duży, w takim przypadku zalecamy zakup kasy fiskalnej z oferty handlowej, która zapewni Państwu kompleksowy system kontroli produktów, oferując automatyczny i szczegółowy zapis ilości produktów, które mają Państwo w magazynie.

 

Rozważ opcje drukowania

Kasy fiskalne drukują paragon na dwa różne sposoby, jedne wykorzystują metodę matrycową, która wymaga użycia tuszu, choć są one zazwyczaj tańsze, oznacza to, że w dłuższej perspektywie trzeba będzie wydać więcej na uzupełnianie tuszu; inne drukarki pracują w technologii termicznej, która drukuje paragon poprzez ciepło, jednak przy wyborze kasy z tym systemem zazwyczaj płaci się więcej.