Cechy, które powinna posiadać dobra kasa fiskalna

Cechy, które powinna posiadać dobra kasa fiskalna:

 • Monitorowanie dochodów i wydatków
 • Obsługa kodów kreskowych i skanowania
 • Kontrola zapasów z automatycznym odliczaniem przy sprzedaży
 • Konfigurowalna klawiatura
 • Raporty sprzedaży z możliwością dostosowania do potrzeb klienta
 • Niestandardowe paragony i opcje drukowania
 • Szybka i łatwa do uzupełniania drukarka
 • Wytrzymałość
 • Zabezpieczenie przedziału kasowego
 • Obsługa połączeń LAN dla ewentualnej przyszłej rozbudowy
 • Różne rodzaje kas fiskalnych

Istnieją dwa rodzaje kas fiskalnych, model standardowy, oraz model systemu cyfrowego punktu sprzedaży, znany również jako POS.

Jak ważne są kasy fiskalne i odpowiednie fakturowanie?

Standardowa kasa fiskalna

Jej działanie jest dość proste, klient może sprawdzić koszt wybranych produktów na ekranach monitorów wbudowanych w maszynę, przed otrzymaniem paragonu operator ze swojej strony rejestruje koszt produktów, a kasa liczy odpowiedni podatek, a następnie sumuje wszystko. Po zarejestrowaniu transakcji pracownik ma dostęp do szuflady kasowej w celu zapisania przychodu i wydania odpowiedniej reszty.

Cyfrowy system punktów sprzedaży

Kasy w tej technologii przeznaczone są dla placówek handlowych z dużym zapasem magazynowym i o dużym obciążeniu pracą, urządzenia te muszą być podłączone do komputera, gdyż w ten sposób usprawnia się ewidencję zamówień i monitorowanie stanów magazynowych. Maszyny te wyposażone są w zaawansowane technologicznie, dotykowe ekrany, skanery kodów kreskowych i czytniki czeków.

Zindywidualizowane systemy płatności

Bardzo popularnym wynalazkiem jest nowy zindywidualizowany system płatności, idealny dla dużych sklepów detalicznych, gdzie pracownicy mogą nie nadążać za wymaganiami sklepu. W tym systemie to klient sam dokonuje płatności, za pomocą skanera, który odczytuje koszt towaru, oraz dołączonego urządzenia, które pozwala na realizację płatności elektronicznych.

Akcesoria i dodatki do kas fiskalnych

Bez względu na to jaki model zakupisz, najbardziej podstawowy czy najbardziej nowoczesny, wszystkie maszyny potrzebują dodatków, aby działać wydajnie.

Papier paragonowy w rolkach

Papier paragonowy jest niezbędny przy generowaniu paragonu, istnieją dwa rodzaje, jedne specjalne do drukarek igłowych, inne odpowiednie do drukarek termicznych.

Taśmy z tuszem

Podobnie jak w przypadku starych maszyn do pisania, istnieje wiele kas fiskalnych, które wykorzystują taśmy barwiące do zapisywania informacji o zakupie na paragonie.

Toner

Bardziej nowoczesne urządzenia, takie jak POS i system płatności indywidualnych wykorzystują do drukowania paragonów toner, który można uzupełnić, gdy jest pusty, a także wymienić, gdy jest uszkodzony lub zużyty.

 

Wniosek

Mamy nadzieję, że ten mały przewodnik był przydatny, aby zrozumieć jaka jest najlepsza kasa dla Ciebie i dla kontroli Twojej firmy. Wiemy, że dzięki tej wiedzy znajdziesz najskuteczniejsze narzędzie, które pozwoli Ci raz na zawsze wkroczyć na drogę do sukcesu i finansowego spełnienia.